شاید شما هم به این مشکل خورده باشید ! وقتی میخواهید از سند خودتان در محیط ورد پرینت بگیرید، حاشیه پایینی یا حاشیه کناری چاپ نمی شود، یا اگر هم چاپ شود مانند شکل زیر حاشیه پایینی مقداری با فاصله از لبه کاغذ چاپ می شود که باب میل شما نیست. تنظیمات مربوط به این مشکل را در ادامه مطلب جستجو کنید.

scale word 2007موقع پرینت گرفتن از کاغذ A4، صفحه ای که در WORD تایپ کرده ایم، بطور کامل چاپ نمی شود و حاشیه پایین یا کناری آن چاپ نمی شود. قبل از چاپ در هر برنامه ای، باید پیش نمایش چاپ را بینید. برای این کار، در اولین منوی هر برنامه ای که معمولا FILE است در قسمت PRINT، گزینه PRINT PREVIEW را انتخاب کنید تا پیش نمایش چاپ را نشان دهد. اگر پیش نمایش، مشکلی نداشت و همه چیز در کادر بود، قاعدتا باید همانگونه که در پیش نمایش دیدید، پرینت را چاپ کند، اما اگر مشاهده شد که قسمتی از حاشیه را در چاپ نمی اندازد، تنظیمات زیر را در برنامه  WORD‌انجام دهید:


ورد 2007 یا 2010


روی لوگوی آفیس در گوشه بالای برنامه کلیک کنید.

 

 


روی دکمه word option کلیک کنید.

 

 

در پنجره باز شده از منوی سمت چپ گزینه advanced را انتخاب کنید و بوسیله کِرسِر موس (نشانگر) میله سمت چپِ حاضر در صفحه را به سمت پایین بکشید تا عنوان Print را بتوانید ببینید سپس تیک مربوط به scale content for A4 paper size را بردارید.

فقط دقت داشته باشید که سایز کاغذ رو روی (A4) تنظیم کنید تا این مشکل به صورت کامل برطرف بشه در غیر اینصورت همون مشکل رو خواهید داشت.

تیک اسکِیل


اما در word 2003:


از منوی Tools زیر گزینه Option را برگزینید، از زبانه print تیک گزینه scale content for A4 paper size را بردارید.


نتیجه نهایی

در صورتی که این آموزش مشکل شما را برطرف کرده با مبالغ ناچیز از ما حمایت کنید تا با آموزش های پیشرفته تری در خدمت شما باشیم

حمایت مالی 2000 تومانی

حمایت مالی 5000 تومانی

حمایت مالی 10000 تومانی


نظراتتان به ما دلگرمی می بخشد.