همیشه وقتی به ادارات یا شرکت ها میروید بیشتر به منشی هایی برمیخورید که با سرعت تمام در حال تایپ کردن هستند و در خیال خودتان فکر میکنید که چقدر به کامپیوتر مسلط هستند! اما در واقع اینگونه نیست! آنها فقط سریع تایپ می کنند و دیگر هیچ . شاید عده ای از آنها واقعاً تا حدودی به رایانه مسلط باشند اما تایپِ تندِ آنها دلیل بر تسلط به رایانه نیست . در این پست می خواهیم به شما تایپ تند را آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
با توجه به اینکه شما با رایانه به مدت طولانی در روز سر و کار دارید و تایپ هم جزئی از این مدت طولانی محسوب می شود به این دلیل آموزش تایپ تند را برایتان تهیه کردیم. ابتدا به ساکن شما باید بدانید که چطور روی صندلی بشینید و دستهایتان به چه شکل باید روی کیبرد قرار گیرد. فاصله کیبرد شما از زمین باید 73 الی 74 سانتی متر باشد. دستها باید به صورت 90 درجه روی کیبرد قرار گیرد انگشتانتان هم باید به شکل پنجه (خم، قوس دار) قرار گیرد نه صاف ! پاهای شما نباید از صندلی آویزان باشد یا به سمت شما خم شوند. باید نسبت به زمین زاویه 90 درجه داشته باشد. کف دستتان نباید به کیبرد یا میز بچسبد. نگاهتان باید مستقیم به مانیتور باشد تا گردنتان در طولانی مدت خسته یا دچار آسیب دیدگی نشود. کمرتان باید به پشتی صندلی بچسبد.
مرحله بعدی لمس کردن کلید های روی کیبرد توسط هر انگشتِ منحصر به فرد خود آن کلید هست، که راحت ترین حالت را برای تایپ سریع شما فراهم میکند. هر رنگِ انگشت مربوط به همان رنگ در کیبرد میباشد.فایل تمرینی ای که برای شما اینجا قرار داده ایم بیشتر کمکتان خواهد کرد. لطفاً در طول تایپ به کیبرد نگاه نکنید حتی اگر اشتباه تایپ کردید! خط تیره های وسط کلمات را هم تایپ کنید.

دانلود فایل تمرینی با فرمت PDF، حجم 428 KB


این آموزش هم به پایان رسید. منتظر نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.