یه مشکلی که اخیراً برای خودم پیش آمد را میخواهم با شما به اشتراک بذارم تا شمایی که این پست را میخوانید، با این مشکل دست و پنجه نرم نکنید و با یه تنظیمات ساده بتوانید مشکل را حل کنید. فارسی تایپ کردن بزرگترین مشکلِ کاربران بوده و هست همیشه! یه جورایی از ابتدا تا الان همه درگیرِ تنظیمات فونت فارسی بودند ... اما این مشکل وقتی تو ایمیل پیش بیاید قضیه یکم فرق میکند. در ادامه آموزش میخواهیم این مشکل را با کمک هم برطرف کنیم...


برای فارسی تایپ کردن که باید تنظیمات Control Panel ویندوز رو درست کنید و اول زبان فارسی رو نصب کرده باشید. ابتدا به آموزش زیر مراجعه کرده بعد از تنظیمات به بقیه آموزش دقت کنید.


سپس در control panel روی گزینه Region and Language کلیک کنید. به سربرگ Keyboards and Languages رفته و روی change keyboards... کلیک کنید.


در پنجره باز شده در تب General روی دکمه Add کلیک کنید.


در پنجره Add InputLanguage زبان Persian را پیدا کنید (با دو بار زدن دکمه P به Persian می رسید) و مراحل را مانند تصویر دنبال کنید و در آخر همه پنجره ها Ok کنید.


ولی اگر مشکل تایپ اعداد فارسی در Outlook 2010 رو دارید، از مسیر زیر برای این کار استفاده کنید.

Outlook را باز کنید، ابتدا یک ایمیل جدید New Email باز کنید، سپس از منوی File گزینه Options را انتخاب کنید و در پنجره باز شده منوی mail را انتخاب کنید، سپس در سمت راست پنجره Editorial option را پیدا کرده و در قسمت Advance و گزینه display mail ، Numeral را در حالت Context قرار دهید سپس Ok کنید. 

متأسفانه به دلیل نداشتنِ outlook امکانِ گذاشتنِ تصاویر نبود. در اسرع وقت تصاویر را حاضر میکنم و برایتان قرار می دهم.

در صورتی که این آموزش مشکل شما را برطرف کرده با مبالغ ناچیز از ما حمایت کنید تا با آموزش های پیشرفته تری در خدمت شما باشیم

حمایت مالی 2000 تومانی

حمایت مالی 5000 تومانی

حمایت مالی 10000 تومانی


نظراتتان به ما دلگرمی می بخشد.