یکی از زجر آورترین نرم افزارهایی که کاربران را آزار می دهد اکسل هست! این نرم افزار وقتی سنگین شود یا هنگ کند بشدت آزار دهنده می شود. برای حلِ سنگین شدن یا هنگ کردنِ اکسل چند نوع رفع مشکل را به شما بازدید کننده محترم آموزش می دهم. این آموزش کاملاً از تجربه شخصیِ بنده هست. 5 روش برای حل این مشکل خدمت شما ارائه می دهم که امیدوارم مشکلتان رفع شود. خوب است بدانید که این موارد برای رفع مشکلِ کل مجموعه آفیس هست که بیشتر برای اکسل رخ می دهد. لطفاً به ادامه آموزش توجه بفرمایید.
ابتدا به ساکن باید به حضورتان برسانم که اگر یک فایل از مجموعه آفیس تحت شبکه باز می شود (یعنی شما فایل اکسل یا ورد را از درایو شبکه "map drive" باز میکنید) و این سنگینی و هنگ کردن شما را اذیت میکند، باید سرورتان و سرعت شبکه مورد بررسی قرار بگیرد! نمی توان به مجموعه نرم افزار های آفیس خُرده گرفت...

گام اول

اکسل را باز کنید، به منوی File بروید و گزینه Options را برگزینید.


در صفحه باز شده و از منوی سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید، سپس از قسمت Display تیک گزینه Disable hardware graphics acceleration را بزنید، دکمه OK را فشار دهید.مشکل آیفونی

گام دوم

باز هم به منوی File رفته و گزینه Options را برگزینید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Trust Center را برگزینید و روی دکمه Trust Center Settings... کلیک کنید.


روی گزینه Protected view کلیک کنید، تیک گزینه هایی که در تصویر نشان داده شده را بردارید و روی دکمه OK کلیک کنید.


حل مشکل هنگ کردن ویندوز

گام سوم

باز هم به منوی File رفته و گزینه Options را برگزینید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Add-Ins را برگزینید و از منوی کشویی Manage  گزینه Excel Add-Ins را انتخاب کنید و سپس دکمه Go را کلیک کنید.


توضیحات در تصویرباز هم به منوی File سپس Option رفته و روی گزینه Add-Ins کلیک کنید. در کادر Manage و منوی کشویی روی گزینه COM Add-Ins کلیک کنید و روی دکمه GO کلیک کنید.

در پنجره باز شده تیک گزینه ها را بردارید.حل مشکلات پرینتر

گام چهارم

با استفاده از دکمه های ترکیبی Windows+R ، کادر RUN را باز کنید. کلمه appwiz.cpl را تایپ کنید. پنجره Programs and Features باز می شود. یا به جای این دستور میتوانید به Control Panel رفته و روی گزینه Programs and Features کلیک کنید. در پنجره باز شده طبق تصویر عمل کنید.روی دکمه Repair کلیک کرده و گزینه Continue را برگزینید. منتظر پایان یافتنِ Repair باشید و در آخر روی دکمه Close کلیک کنید.
جیمیل در اتلوک

گام پنجم (بسیار حساس و مهم)

با استفاده از دکمه های ترکیبی Windows+R ، کادر RUN را باز کنید. کلمه Regedit را تایپ کنید. 


پنجره رجیستری باز میشود. لطفا به مسیر زیر بروید.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0

فولدر Excel را پاک کنید.

سپس به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Office\14.0

فولدر Excel را پاک کنید. پنجره Registry Editor را ببندید.


تنظیماتی که در گام پنجم انجام دادید برای ریست کردن تنظیمات اکسل هست و جای هیچ نگرانی نیست. نرم افزار اکسل را باز کنید. امیدوارم این آموزش مشکل شما را به کل حل کرده باشد.

در صورتی که این آموزش مشکل شما را برطرف کرده با مبالغ ناچیز از ما حمایت کنید تا با آموزش های پیشرفته تری در خدمت شما باشیم

حمایت مالی 2000 تومانی

حمایت مالی 5000 تومانی

حمایت مالی 10000 تومانی


نظراتتان به ما دلگرمی می بخشد.