امروز یک آیفون جدید خریده اید و میخواهید عملیات انتقال را انجام دهید. طوری که تک تک برنامه ها را دوباره نصب نکنید، همه عکسها را در کامپیوتر نریزید و دوباره انتقال بدهید. بعد از این آموزش با چند تاچ روی صفحه موبایل و تنظیمات ساده عملیات انتقال صورت میگیرد. خب این کار بسیار ساده هست. مطالب زیادی در اینترنت در این خصوص هست که اکثراً عملیات انتقال را با آیتونز توضیح داده اند. اما ما میخواهیم ساده ترین انتقال آیفون را انجام دهیم. با ما همراه باشید.

 

متن + آموزش ویدیویی

 انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید بدون آیتونز


ما قصد داریم تا یک راه ساده برای انتقال تمام اطلاعات، از اطلاعات برنامه ها گرفته تا بازی و تنظیمات از یک گوشی آیفون قدیمی به یک گوشی آیفون جدید را خدمتتان آموزش دهیم. برای منتقل کردن آیفون قدیمی به جدید کافیست که مدل آیفون شما از 5s جدیدتر باشد و نسخه IOS شما بالاتر از 12.4 باشد. 

برای انتقال اطلاعات از دستگاه قبلی iOS به آیفون، آیپد یا iPod touch جدید، میتوانید از Quick Start استفاده کنید.
دستگاه iOS جدید خود را بطور خودکار با استفاده از آیفون ، آیپد یا iPod touch که iOS 11 یا بالاتر را اجرا می کند، تنظیم کنید. با استفاده از Quick Start ، می توانید با استفاده از اطلاعات دستگاه فعلی خود، یک دستگاه جدید iOS را سریع تنظیم کنید. سپس می توانید از پشتیبان گیری iCloud بقیه داده ها و مطالب خود را به دستگاه جدید خود برگردانید.
اگر با استفاده از iPhone فعلی خود یک iPhone جدید را تنظیم می کنید و هر دو دستگاه iOS 12.4 یا بالاتر را اجرا می کنند.

 Quick Start گزینه استفاده از انتقال اطلاعات آیفون را ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد تمام داده های خود را بصورت بی سیم از iPhone قبلی خود به آیفون جدید خود منتقل کنید.

Quick Start هر دو دستگاه را اشغال می کند، بنابراین مطمئن شوید زمانی را انتخاب می کنید که حداقل برای چند دقیقه نیازی به استفاده از دستگاه فعلی خود نباشد.
برای انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به جدید، ممکن  است که شما به آیتونز یا کامپیوترتان دسترسی نداشته باشید و یا حجم ICLOUD شما کم باشد، این کار به شما کمک میکند تا کل اطلاعاتتان را از آیفون قدیمی به آیفون جدید منتقل کنید. برای این کار نیاز به اتصال وای فای دارید. راه دیگر این است که به صورت مستقیم از طریق کابل این کار را انجام دهید. ولی با کابل هم همچنان برای دانلود اپلیکیشن هاتون به وایفای نیاز خواهید داشت. یک راه جدید در خود IOS وجود دارد که به کمک وایفای انتقال کپی اطلاعات شما، مثل آیتونز، عکس ها، اپلیکیشن ها و حتی اطلاعات تنظیمات گوشی و خیلی چیزهای دیگر را انجام میدهد. هرچند همانطور که گفته شد برای این کار می توانید از کابل لایتنینگ نیز استفاده کنید و آن را به گوشی هایتان متصل کنید و دقیقا همین کار را با آن انجام دهید.


1. دستگاه جدید خود را روشن کنید و آن را در نزدیکی دستگاه فعلی خود که iOS 11 یا بعد از آن اجرا می کند قرار دهید. صفحه Quick Start در دستگاه فعلی شما ظاهر می شود و گزینه تنظیم Apple ID خود را برای تنظیم دستگاه جدید خود ارائه می دهد. اطمینان حاصل کنید که این Apple ID ای است که می خواهید از آن استفاده کنید، سپس روی گزینه ادامه ضربه بزنید. اگر گزینه ادامه دستگاه خود را نمی بینید، مطمئن شوید که بلوتوث روشن است.برای انتقال آیفون بدون کابل، آیفون قدیمی تان را کنار آیفون جدید بگذارید و وای فایشان را روشن کنید. با روشن کردن آیفون جدید یک پیام در آیفون جدید ظاهر میشود (set up new iphone) که از شما میپرسد آیا میخواهید اطلاعات آیفونی که کنار این آیفون جدید قرار دارد به آیفون جدید منتقل شود یا نه؟ در این مرحله روی دکمه CONTINUE بزنید. بعد یک پیام ظاهر میشود که میگوید دوربین آیفون قدیمی را مقابل آیفون جدید قرار دهید. صبر کنید تا یک انیمیشن در دستگاه جدید شما ظاهر شود. دستگاه فعلی خود را روی دستگاه جدید نگه دارید، سپس انیمیشن را در قسمت تشخیص بارکد قرار دهید. منتظر پیامی باشید که می گوید Finish on New . اگر نمی توانید از دوربین دستگاه فعلی خود استفاده کنید، روی تأیید دستی دستی ضربه بزنید، سپس مراحل ظاهر شده را دنبال کنید.

2. در این مرحله پسورد آیفون قدیمی را در آیفون جدید میخواهد که وارد کنید. سپس انتقال اطلاعات شروع میشود که کمی زمانبر است. باید منتظر بمانید و بدانید که همچنان به اتصال وایفای نیاز دارید!

3. پس از اتمام این مرحله، مرحله بعدی تایید Face ID یا Touch ID است. دکمه  Go Set Up و سپس  Continue را بفشارید. پس از قرار دادن دوربین جلوی گوشی مقابل صورت خود، Face ID  هم تنظیم میشود.


4. در مرحله بعدی از شما سوال میشود که انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی صورت بگیرد یا از آی کلود؟ که شما باید گزینه انتقال اطلاعات از آیفون را انتخاب نمایید( گزینه Transfer From Iphone را انتخاب نمایید). در ذهن داشته باشید که حین انجام این کار نخواهید توانست از آیفون قدیمی تان استفاده نمایید. سپس یک صفحه سفید با عنوان setting up APPLE ID ظاهر میشود که باید منتظر بمانید. سپس دکمه agree یا موافقت را بزنید. 
5. در این مرحله از شما سوال میشود که آیا مایلید تنظیمات Setting  آیفون قدیمی هم منتقل شود؟ که شما باید دکمه Continue را بزنید. همه چیز به صورت اتوماتیک منتقل میشود.
6. در مرحله بعدی راجع به Apple pay از شما سوال میشود که با توجه به اینکه این گزینه در ایران کار نمیکند گزینه Set up later را بزنید. سپس در مورد اپل واچ و تنظیماتش از شما میپرسد که میتوانید به اختیار خود دکمه Continue یا Set up later را بفشارید. اگر Apple Watch دارید و یک iPhone جدید را تنظیم می کنید، از شما سؤال می شود که آیا می خواهید داده ها و تنظیمات Apple Watch خود را انتقال دهید.
 دستگاه جدید شما گزینه ای را برای بازیابی برنامه ها، داده ها و تنظیمات از جدیدترین نسخه پشتیبان تهیه شده iCloud یا بروزرسانی نسخه پشتیبان از دستگاه فعلی و سپس بازیابی مجدد را دارد. بعد از انتخاب نسخه پشتیبان، می توانید برخی از تنظیمات مربوط به موقعیت مکانی، حریم خصوصی، Apple Pay و Siri را منتقل کنید. اگر می خواهید نسخه پشتیبان را در دستگاه خود به روز کنید، مطمئن شوید که Wi-Fi در دستگاه شما فعال شده است.
7. سپس راجع به App Analytics از شما سوال میشود، این به دولوپرها کمک میکند تا متوجه شوند آیا برنامه ای کرش داشته است یا خیر؟ میتوانید دکمه Don’t share  را بزنید (به خودتان بستگی دارد!) 
8. در ادامه کار انتقال اطلاعات شروع میشود. این کار زمان بر میباشد و مدت زمانش عمدتا به سرعت اینترنت وای فای شما و میزان اطلاعات در موبایلتان بستگی دارد. باز هم یاداوری میکنیم که برای سریع تر شدن این پروسه میتوانید از کابل مستقیم نیز استفاده نمایید. 
9. پس از پایان فرایند انتقال داده ها پیامی با عنوان “transfer completed” را مشاهده خواهید نمود. در این مرحله دکمه Continue را در آیفون قدیمی بفشارید. وقتی ریبوت آیفون جدید تمام شود تمامی اطلاعات روی آن تنظیم شده است!

 

شما می توانید با استفاده از فیلم آموزشی که به زبان فارسی تهیه شده است مراحل را با ویدیو انجام دهید.

 

 

با کامنت های خودتان، میزان رضایتتان از این آموزش را با ما در میان بگذارید.

 

تهیه و تنظیم: آزاده اجمالیان

 

در صورتی که این آموزش مشکل شما را برطرف کرده با مبالغ ناچیز از ما حمایت کنید تا با آموزش های پیشرفته تری در خدمت شما باشیم

حمایت مالی 2000 تومانی

حمایت مالی 5000 تومانی

حمایت مالی 10000 تومانی

پرداخت با مبلغ دلخواه

 

نظراتتان به ما دلگرمی می بخشد. از طریق اکانت های زیر با ما در ارتباط باشید.