ارور 0xc0000001 یکی از رایج ترین کدهای خطا در ویندوز به شمار می رود که به آن صفحه آبی مرگ یا خطای صفحه آبی هم گفته می شود و اگر بخواهیم در مورد این کد خطا و رفع آن صحبت کنیم بایستی بدانید که قدمت این کد به ویندوز XP بر می گردد و اگر با ERROR 0xc0000001 برخورد کرده اید احتمالاً سیستم کامپیوتری شما دچار مشکل جدی شده است.

ارور 0xc0000001


دلایل به وجود آمدن خطا و ارور 0xc0000001  

برای رفع ERROR Code 0xc0000001  بایستی بدانید که این کد چطور به وجود می آید و به طور حتم تا زمانی که ارور 0xc0000001 را برطرف نکنید نمی توانید وارد محیط ویندوز شوید. اما این کد خطا به چند دلیل به وجود می آید. 

از جمله:

 • حذف شدن و یا آسیب دیدن فایل های امنیتی (SAM) که بیشتر به دلایل امنیتی می تواند به وجود بیاید مانند ویروسی شدن سیستم و یا مورد حمله قرار گرفتن یا هک شدن.
 • آسیب دیدن فایل های مهم سیستمی که بیشتر مربوط به بوت شدن سیستم عامل هستند.
 • در برخی موارد هم ممکن است ارور 0xc0000001 به دلیل به وجود آمدن حفره های امنیتی و یا تداخل با دیگر نرم افزارهایی که روی سیستم عامل نصب شده اند بوجود بیاید.
 • این امکان هم وجود دارد که در هنگام لحیم کاری اتصالات سیستم از بین رفته باشد.
 • ارور 0xc0000001 مربوط به شکسته شدن قطعات یا آسیب های جسمی که به دستگاه وارد می شود هم به وجود می آید.
 • به وجود آمدنERROR Code 0xc0000001  ممکن است مربوط به آسیب دیدن حافظه رم سیستم هم باشد.

اما یک سوال مهم که در اینجا به وجود می آید این است:

چطور می توانیم از به وجود آمدن ارور 0xc0000001 جلوگیری کنیم؟

ارور 0xc0000001

از آنجایی که برطرف کردن خطا و ارور 0xc0000001 ممکن است به تعمیرات سخت افزاری منجر شود و یا هارد دیسک سیستم شما را پاک کند پس برای جلوگیری از به وجود آمدن این کد خطا بایستی یک سری اقدامات را انجام دهید.
از جمله
 • سعی کنید دو گزینه Auto Run و همچنین Auto-play را در ویندوز خودتان غیرفعال کنید.
 • به صورت مرتب از پرونده های خودتان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • تا جای ممکن ایمیل ها و پیوندهایی که به صورت ناشناس از افراد ناشناس دریافت می کنید را باز نکنید.
 • هرگز پرونده ها و فایل هایی که در پوشه System  یا Config وجود دارد را حذف نکنید.
 • لوازم جانبی کامپیوتر خودتان را از مراکز معتبر خریداری کنید و حتماً قبل از خرید از کارشناسان این حوزه مشاوره دریافت کنید.
 • هرگاه که اقدام به وصل کردن یک USB به کامپیوتر خودتان کردید قبل از باز کردن حتماً آن را با Windows Defender یا هر ویروس کش دیگر ویروس اسکن کنید.
 • برای جلوگیری از به وجود آمدن ارور 0xc0000001 سعی کنید لوازم جانبی را بعد از خاموش شدن کامپیوتر از سیستم جدا کنید.
 • اجزای داخلی کامپیوتر حتماً بایستی بدون گرد و غبار نصب شوند و سعی کنید حتماً این قطعات را با هوای فشرده تمیز و سپس اقدام به نصب آنها کنید.
 • درگاه هایی که محل عبور و مرور هوا هستند را به صورت مرتب با هوای فشرده تمیز کنید. این کار باعث می شود تا گرد و غبارها از سیستم پاک شوند و از به وجود آمدن ارور 0xc0000001 جلوگیری کند.
نحوه رفع خطا و ارور 0xc0000001  

ارور 0xc0000001

برای رفع و حل مشکل ERROR Code 0xc0000001 بایستی به دقت تمامی اجزائی که به کامپیوتر متصل هستند از داخلی تا خارجی را به دقت وارسی کنید تا بتوانید قطعه ای که باعث به وجود آمدن ارور 0xc0000001 شده است را پیدا کنید.
کامپیوتر خودتان را خاموش کنید و تمام اجزاء از موس گرفته تا صفحه کلید و مانیتور را از سیستم جدا و بعد از راه اندازی مجدد تک تک دستگاه ها دوباره به هم وصل کنید. اگر این مشکل مجدد به وجود آمد بایستی یک سری موارد دیگر را برای رفع ارور 0xc0000001 انجام دهید.
روش اول: استفاده از ابزار ویندوز ریکاوری برای رفع ایراد ارور 0xc0000001

رفع ارور 0xc0000001

اگر خطا و ارور 0xc0000001 هنوز ادامه دار بود بایستی از ابزار بازیابی یا Recovery System یا همان System Restore استفاده کنید. این ابزار به شما این اجازه را می دهد که سیستم را به چند روز قبل و به زمانی برگردانید که این مشکل به وجود نیامده بود و از آخرین نسخه پشتیبان گیری شده سیستم که بدون مشکل کار می کرد، استفاده کنید.

روش دوم: به روز رسانی کردن درایورها
اگر با استفاده از سیستم ریستور هم مشکل شما برطرف نشد و باز هم همان خطای ارور 0xc0000001 پا برجا بود باید درایورهای مربوط به سخت افزارهای سیستم را دوباره به روز رسانی کنید چرا که احتمال اینکه تاریخ این درایورها گذشته یا خراب شده زیاد است.

روش سوم: از بین بردن تمامی ویروس ها 
برای رفع ایراد ERROR Code 0xc0000001 می توانید از ویروس اسکن ها کمک بگیرید به خاطر اینکه به وجود آمدن این صفحه آبی یا همان صفحه مرگ بیشتر به خاطر ویروسی شدن کامپیوتر است. پس سعی کنید سیستم خودتان را با یک ویروس کش به روز و معتبر اسکن کنید و از این مورد اطمینان حاصل کنید که تمامی سیستم و کامپیوتر شما عاری از هرگونه برنامه مخرب است.

روش چهارم: تمامی قسمت های سخت افزاری کامپیوترتان را بررسی کنید.
به طور حتم یکی از شایع ترین موردهایی که در به وجود آمدن کد خطای 0xc0000001 وجود دارد این است که یکی از قطعات سخت افزاری سیستم مشکل داشته باشد. پس باید تمامی قطعات سخت افزاری را تست کنید تا قطعه معیوب را پیدا و در نهایت آن را تعویض کنید. تست کنید که فن تعبیه شده روی CPU کار می کند و از داغ شدن CPU جلوگیری می کند. اگر کامپیوترتان در نزدیکی یک منبع گرم کننده یا حرارتی وجود دارد به یک جای خنک منتقل کنید. سیستم خنک کننده داخلی کیس کامپیوترتان را حتماً بررسی کنید.

روش پنجم: نصب کردن مجدد ویندوز
اگر تمامی مراحلی که برای حل مشکل و ایراد خطای ERROR Code 0xc0000001 انجام دادید و مشکل صفحه آبی ویندوز برطرف نشد بهترین راه حل این است که سیستم کامیپوتری تان را به جدیدترین نسخه ویندوز مجهز کنید. با این کار تمامی برنامه ها از مخرب گرفته تا ویروس ها از بین می رود و دوباره به مانند روز اول می شود و این امکان وجود دارد با این کار مشکل صفحه آبی حل شود.

در آخر شما را به دیدن یک ویدیوی 10 دقیقه ایی در این مورد دعوت میکنم

فیلم آموزشی با کیفیت HD 720

برای تماشای ویدیو در سایت تماشا با کیفیت های متفاوت روی آیکون زیر کلیک کنید.

و همچنین برای با کیفیت تر دیدنِ ویدیو روی دکمه Auto کلیک کرده و کیفیت مناسب را انتخاب کنید

 

 

در صورتی که این آموزش مشکل شما را برطرف کرده با مبالغ ناچیز از ما حمایت کنید تا با آموزش های پیشرفته تری در خدمت شما باشیم

حمایت مالی 2000 تومانی

حمایت مالی 5000 تومانی

حمایت مالی 10000 تومانی

پرداخت با مبلغ دلخواه

 

نظراتتان به ما دلگرمی می بخشد. از طریق اکانت های زیر با ما در ارتباط باشید.